26. Niedziela Zwykła – 26 września 2021 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

26 września 2021 r.

1. Za tydzień przeżywać będziemy patronalną uroczystość odpustową ku czci Św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Przenajświętszego Oblicza. Sumę o godz. 1200 odprawi ks. dr Zbigniew Bielas kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Po sumie procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy asysty do obrazów, chorągwi i baldachimu, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Zachęcamy do uczestnictwa w naszym parafialnym święcie w strojach regionalnych. Po sumie i procesji poświęcenie płatków róż.
  2. Okazja do spowiedzi przed odpustem w czasie spowiedzi pierwszo piątkowej – w czwartek i piątek od godz. 1600. Nabożeństwo do serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 700. W sobotą Msza św. z nabożeństwem pierwszo sobotnim o godz. 900, odwiedziny chorych od godz. 830 (ks. Proboszcz tradycyjnie w piątek).
  3. W piątek pierwsze nabożeństwo różańcowe. Przez cały październik będziemy je sprawować o godz. 1630. W środy z różańcem łączyć będziemy nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Piątek to również dzień liturgicznego wspomnienia naszej Patronki – chcemy w tym dniu uroczyście rozpocząć tegoroczne przygotowania dzieci i młodzieży do sakramentów spowiedzi, Komunii i bierzmowania, oraz zainaugurować rok pracy wszystkich grup działających przy Parafii. I tak o godz. 1620 poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom z klas trzecich. Na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania – uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych z rodzicami oraz członków Rady Parafialnej, Żywego Różańca, Grupy Ojca Pio, Rodziny Radia Maryja, Domowy Kościół, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Schole, Grupę Młodzieżową, członków Wspólnoty Galilea z naszej Parafii.
  4. W ramach akcji Koronka na ulicach miast świata, w naszym Mieście modlitwa odbędzie się we wtorek przy pomniku Jana Pawła II w Parku Zdrojowym o godz. 1500.

KALANDARZ LITURGICZNY:

• poniedziałek – wsp. św. Wincentego a” Paolo;
  • wtorek – św. Wacława, męczennika, patrona Katedry Wawelskiej;
  • środa – święto śś .Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  • czwartek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
  • sobota – śś. Aniołów Stróżów.
  1. Ponieważ piątek ma w naszej parafii rangę uroczystości dlatego na jej terenie nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  3. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Janusza Klimalę i śp. Piotra Gacka. Polecajmy Ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!