18. Niedziela Zwykła – 1 sierpnia 2021 r.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1 sierpnia 2021 r.

1. Rozpoczęliśmy sierpień – miesiąc trzeźwości. Mądrze korzystajmy z alkoholu i za natchnieniem Bożym podejmujmy dzieło abstynencji. Przypominamy, że za wszystkich podejmujących postanowienia abstynenckie wpisane do Parafialnej Księgi Trzeźwości modlimy się w każdą środę w czasie nowenny i Mszy św. nowennowej.
  2. W poniedziałek o godz. 630 Msza św. za śp. ks. Władysława Siwka w rocznicę śmierci.
  3. Spowiedź pierwszo piątkowa w czwartek i piątek od godz. 1800. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy wieczornej. Odwiedziny chorych w piątek (ks. Proboszcz) i sobotę od godz. 830. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę po Mszy św. o godz. 630.

• środa – św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów, szczególnie proboszczów;
  • piątek – święto Przemienia Pańskiego;
  • sobota – bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek; uczczenie Jego relikwii po każdej Mszy św.; w modlitwach pamiętajmy o siostrach pracujących wśród nas;
  • w niedzielę za tydzień – św. Dominika, założyciela dominikanów, imieniny naszego Kleryka.

5. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.  Pozdrawiamy Gości i Kuracjuszy