16. Niedziela Zwykła – 18 lipca 2021 r.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

18 lipca 2021 r.

  1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji i urlopów. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem i ludźmi.
  2. Przed kościołem rodzina chorego na białaczkę komórkową naszego parafianina Marka, zbiera ofiary na pomoc w sfinansowaniu jego leczenia
  3. We wtorek Msza święta wieczorna we wszystkich misyjnych intencjach Kościoła.
  4. Za tydzień przypada wspomnienie patrona kierowców i podróżujących – św. Krzysztofa. Wyrazem naszej troski o dobre korzystanie z pojazdów jest ich coroczne poświęcenie. Będziemy to czynić po każdej Mszy św. na parkingu. Przy tej okazji przypominamy, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego wynika z piątego przykazania, ich świadome łamanie jest więc grzechem. Wszyscy też mamy moralny obowiązek walki z plagą jazdy po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających.
  5. Tegoroczna 40. Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę na trasę wyruszy 24 lipca po Mszy św., która sprawowana będzie w kościele św. Marii Magdaleny o godz. 700.
  6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • czwartek – święto św. Marii Magdaleny.
  • piątek – święto św. Brygidy, patronki Europy;
  • sobota – św. Kingi, dziewicy.
  1. O obfitość Bożej łaski modlimy się dla wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Pozdrawiamy Gości, Kuracjuszy i Wczasowiczów.