15. Niedziela Zwykła – 11 lipca 2021 r.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

11 lipca 2021 r.

 

  1. Jutro przypada w liturgii dzień uroczystości św. Zelii i Ludwika Martin – rodziców św. Teresy. W tym dniu za nawiedzenie naszego kościoła można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze św. o godz. 700, 900 i 1900. Sumę o godz. 1900 odprawi ks. Andrzej Zięba, proboszcz parafii w Podłężu, do niedawna wikariusz naszej parafii. W czasie tej Mszy św. podziękujemy Panu Bogu i ks. Andrzejowi za 12 lat posługi w naszej Wspólnocie. W czasie sumy uroczyście zainstalujemy w naszym kościele relikwie św. Rity, św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Klary Szczęsnej.
  2. Różaniec w kaplicy adoracji z Rodziną Radia Maryja w poniedziałki o godz. 1820.
  3. Przypominamy, że zapisy na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Góralską tylko w niedzielę 11 lipca po każdej Mszy w salce przy kościele św. Marii Magdaleny.
  4. W niedzielę za tydzień rodzina chorego na białaczkę komórkową naszego parafianina Marka, zbierać będzie ofiary na pomoc w sfinansowaniu jego leczenia.
  5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • wtorek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  • czwartek – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
  • piątek – NMP z Góry Karmel – MB Szkaplerznej.

 

  1. Życzenia obfitości Bożej łaski dla wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Pozdrawiamy Gości, Kuracjuszy i Wczasowiczów.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Julię Wójtowicz i śp. Eugeniusza Hadwiczaka. Polecajmy Ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!