13. Niedziela Zwykła – 27 czerwca 2021 r.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

27 czerwca 2021 r.

1. Dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom, katechetom i wychowawcom rozpoczynającym wakacje i wszystkim urlopowiczom życzymy udanego i błogosławionego odpoczynku. Powierzamy ich opiece MB Nieustającej Pomocy, której wspomnienie liturgiczne właśnie dzisiaj przypada. Niech to będzie czas budowania więzi z ludźmi i Bogiem. W wakacyjny czas pamiętajmy o dniach niedzielnych i świątecznych oraz o szacunku dla miejsc świętych okazywanym poprzez odpowiednie zachowanie i odpowiedni strój.
  2. Przed kościołem do skarbony można składać ofiary na pomoc pogorzelcom z Nowej Białej. Natomiast dary rzeczowe dla nich można składać dzisiaj w godz. 1500 – 1800 we wszystkich remizach OSP na terenie naszej Gminy, tym w Rabce przy ul. Podhalańskiej
  3. Do środy włącznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 1830.
  4. We wtorek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 700, 900 i 1900. Składka na tzw. świętopietrze czyli utrzymanie Stolicy Apostolskiej.
  5. Od czwartku przez cały lipiec i sierpień w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 700.
  6. W pierwszy czwartek i piątek spowiedź od 1800. Nabożeństwo pierwszo piątkowe do Serca Pana Jezusa po Mszy wieczornej. W miesiącach wakacyjnych nie ma czwartkowej adoracji a Msza św. z wynagrodzeniem Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę o godz. 630. W miesiącu lipcu nie będzie odwiedzin chorych w pierwszy piątek i sobotę miesiąca.
  7. Po 12-tu latach pracy w naszej Parafii ks. Andrzeja Zięby, Arcybiskup Metropolita Krakowski mianował Go proboszczem parafii NMP Królowej Polski w Podłężu koło Niepołomic. Serdecznie gratulujemy. A podziękowanie za posługę wśród nas złożymy w czasie sumy odpustowej ku czci ŚŚ. Zelii i Ludwika, którą ks. Andrzej odprawi 12 lipca o godz. 1900.
  8. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 1200 krótki koncert zespołu muzyki gospel.

• poniedziałek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  • sobota – święto Św. Tomasz Apostoła.

1. Słowa życzeń kierujemy do solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.