10. Niedziela Zwykła – 6 czerwca 2021 r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

6 czerwca 2020 r.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy z jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i uświetnienia uroczystości i procesji Bożego Ciała, a więc: księżom, siostrom zakonnym, pani Organistce, panu Kościelnemu, osobom przygotowującym ołtarze, scholi, orkiestrze, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym, dzieciom komunijnym, asyście ze Słonego, pocztom sztandarowym, asystom do obrazów i feretronów, asyście do baldachimu, miejskim służbom porządkowym i wszystkim uczestnikom. Niech Pan sam będzie dla wszystkich nagrodą.
  2. Dzisiaj o 1830 nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja. Do końca oktawy Bożego Ciała procesje eucharystyczne łączymy z nabożeństwami czerwcowymi o godz. 1830. W czwartek procesję poprzedzimy nieszporami o Najświętszym Sakramencie, a po niej poświęcimy wianki. Po Mszy św. przekażemy upominki dzieciom i dorosłym udzielającym się w procesjach.
  3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek po Mszy wieczornej na plebanii.
  5. W niedzielę za tydzień przed kościołem będzie można złożyć datek na leczenie dwuletniego Kubusia Bachuli z Podsarnia – potrzeba na nie prawie dwa i poł mln zł.
  6. Również w niedzielę za tydzień akcja zbiórki krwi w salce w godz. 900 – 1300. Konieczny dowód tożsamości.

• poniedziałek – bł. męczenników franciszkańskich Zbigniewa i Michała; uczczenie relikwii po każdej Mszy św.;
  • wtorek – św. Jadwigi, królowej; uczczenie relikwii po każdej Mszy św.;
  • sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  1. Słowa życzeń kierujemy do solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Czesławę Zając i śp. Edwarda Pitka. Polecajmy Ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!