Niedziela Trójcy Świętej – 30 maja 2021 r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

30 maja 2021 r.

 1. Trójjedynemu Bogu oddajemy całe nasze życie i prosimy o dopuszczenie nas w wieczności do życia Bożego.
 2. Codziennie o godz. 1830 nabożeństwa – majowe: dziś i jutro – jutrzejsze, ostatnie połączone z procesją wokół kościoła, a od wtorku czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Eucharystycznego Boga będziemy prosić o błogosławieństwo w naszej codzienności, by był naszą mocą w trudnościach i pomnażał nasze radości. Msze św. o godz. 700, 900, 1030, bezpośrednio po procesji i o 1900. Po Mszy o godz. 1030 wyruszymy w procesji tradycyjną trasą do czterech ołtarzy. Serdecznie prosimy o ich przygotowanie w stałych miejscach. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem, iż chcemy aby Jezus był wśród nas zawsze obecny. Mieszkańców Słonego, starszych i młodszych, zachęcamy do kultywowania zwyczaju przychodzenia do kościoła w procesji. Zachęcamy do włożenia strojów regionalnych. Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Prosimy w czasie procesji o zachowanie przepisów sanitarnych.
 4. Procesje eucharystyczne wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała będą się odbywały codziennie o godz. 1830. Łączyć je będziemy z nabożeństwami czerwcowymi, a w Boże Ciało, niedzielę i Oktawę z nieszporami o Najświętszym Sakramencie.
 5. Próba dziewczynek do sypania kwiatków we wtorek o godz. 1815.
 6. Okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem, a zarazem na pierwszy piątek w środę od godz.1730. W piątek nie będzie już dodatkowej spowiedzi.
 7. W sobotę Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 900. Odwiedziny chorych od godz. 830.
 8. W sobotę XXIV Piesza Pielgrzymka Sursum Corda z Zakopanego do Ludźmierza. Początek na Krzeptówkach o godz. 700. Msza św. na zakończenie w Ludźmierzu o godz. 1800.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

KALENDARZ LITURGICZNY:

 • poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP;
 • wtorek – św. Justyna, męczennika; w naszych modlitwach pamiętamy o wszystkich dzieciach.
 1. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.