WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 16 maja 2021 r.

UROCZYSTOŚĆ

WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

16 maja 2021 r.

1. Cieszymy się dniem pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich. Modlimy się dzisiaj i ciągu białego tygodnia, z nimi i za nich, aby zawsze przyjmowały Pana Jezusa z taką miłością i gorliwością jak dzisiaj.
  2. 2. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie na godz. 1830.
  3. Od jutra rozpoczniemy szczególne przygotowanie do Zesłania Ducha Świętego. Poprzez septennę do Ducha Świętego prosić będziemy o Jego dary dla każdego z nas –te modlitwy łączyć będziemy z nabożeństwami majowymi. Natomiast w sobotę, w wigilię Pięćdziesiątnicy, od godz. 2100 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – szczególnie młodzież.
  4. We wtorek Msza wieczorna w misyjnych intencjach Kościoła.
  5. W niedzielę za tydzień na majówkę i Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów klas szóstych i siódmych, którzy kontynuują swoje przygotowanie do bierzmowania.
  6. Również w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach, w salce, można będzie podpisać petycje do Prezydenta w obronie Radia Maryja.

• piątek – św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika, chroniącego przed powodziami;
  • sobota – św. Rity z Cassia, zakonnicy; poświęcenie róż po każdej Mszy św.

1. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Janinę Żywioł. Polecajmy Ja Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!