6. Niedziela Wielkanocna – 9 maja 2021 r.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

9 maja 2021 r.

1. Łączymy się duchowo z Krakowem i wiernymi zebranymi na Skałce i prosimy za wstawiennictwem Św. Stanisława o łaski potrzebne naszym rodzinom i naszej Ojczyźnie.
  2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1830. Środowa nowennę połączona z majówką.
  3. Jutro rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące – dawne Dni Krzyżowe. Do środy włącznie będziemy prosili o błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o pogodę sprzyjającą dla obfitych plonów i uchronienie od klęsk żywiołowych.
  4. Za tydzień nasza wspólnota parafialna radować będzie się uroczystością pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas trzecich. Przystąpią do niej: na Mszy św. o godz. 1030 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 a na Mszy o godz. 1200 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3. Ze spowiedzi po raz pierwszy skorzystają w sobotę po nabożeństwie, które rozpocznie się o godz. 800. Bardzo prosimy by za tydzień na Msze komunijne przybyły tylko osoby związane z dziećmi a w sobotę ze spowiedzi skorzystali tylko ich najbliżsi – rodzice i rodzeństwo. Innych do spowiedzi zapraszamy w ciągu całego tygodnia.

• czwartek – wspomnienie NMP Fatimskiej;
  • piątek – święto św. Macieja Apostoła.

6. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.