4. Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza – 25 kwietnia 2021 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

25 kwietnia 2021 r.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prośmy Pana Jezusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Módlmy się szczególnie o powołania z naszej Parafii i do zgromadzeń zakonnych pośród nas pracujących.
  2. Dzisiaj również, z racji imienin, pamiętajmy w modlitwach o naszym arcybiskupie Marku.
  3. W sobotę rozpoczynamy maj – miesiąc, w którym modlimy się razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy odprawiali codziennie o godzinie 1830. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Sobotnie, pierwsze nabożeństwo majowe połączone będzie z procesją wokół kościoła. W maju środowe nowenny nieustające łączyć będziemy z majówkami (przed Mszą wieczorną).
  4. W sobotę o godz. 900 Msza św. i nabożeństwo pierwszo sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  5. Próby dla dzieci klas czwartych, przed rocznicą pierwszej Komunii: w środę, czwartek, piątek i sobotę o godz. 1730. Spowiedź dla nich w piątek od godz. 1830.
  6. W niedzielę za tydzień spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych z klas trzecich po Mszy św. o godz. 1030.

• czwartek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; rozpoczniemy w tym dniu nowennę przed uroczystością św. Stanisława;
  • sobota – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika; w tym dniu można zyskać odpust Roku Świętego Józefa pod zwykłymi warunkami.
  1. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  2. Do wieczności Bóg powołał śp. Anielę Stożek i śp. Jana Koleckiego. Polecajmy Ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz panie, daj Im wieczne spoczywanie.