Niedziela Palmowa – 28 marca 2021 r.

NIEDZIELA PALMOWA MEKI PAŃSKIEJ

28 marca 2021 r.

1. Zgodnie z nowymi wytycznymi po przeliczeniu powierzchni kościoła i kaplic – ilość osób wewnątrz świątyni wynosi 40.

2. Niedzielą Palmową wchodzimy w obchody męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa.

3. W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 1800, JE Ks. Bp Janusz Mastalski udzieli bierzmowania naszej młodzieży. Módlmy się w ich intencji, o otwarcie serc na dary Ducha Świętego.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek i środę. W Triduum – nie będzie czynna.

WIELKI CZWARTEK

1. Nie ma Mszy św. rano. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Będziemy prosić o miłość do Eucharystii dla każdego z nas i o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej Parafii. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, pierwsza część Gorzkich Żali i adoracja do godziny 2200. Dodatkowa możliwość przyjęcia Komunii Św. o godz. 2000.

WIELKI PIĄTEK

1. Wszystkich, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego, obowiązuje post ścisły, od którego Kościół nie udziela żadnej dyspensy. Pozostałych obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, do której Kościół zachęca wszystkich również w Wielką Sobotę.
  2. Przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 630 Ciemna Jutrznia. Na godz. 1100 na adorację zapraszamy uczniów szkół podstawowych.
  3. Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa rozpocznie się po koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500. W ten sposób rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia.
  4. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża i Komunią Świętą o godz. 1800. Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza Grobu Bożego i rozpoczęcie adoracji odśpiewaniem trzeciej części Gorzkich Żali. Adoracja nocna według porządku z poprzednich lat. Jest on wywieszony w gablocie. Na godz. 2300 zapraszamy na wspólną adorację młodzież, szczególnie bierzmowaną w Wielki Poniedziałek.

WIELKA SOBOTA

1. Ciemna Jutrznia o godz. 630. Prywatna adoracja Pana Jezusa w Grobie przez cały dzień.
  2. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny:
  • przy kościele – od 900 do 1600 co godzinę,
  • Słone – parking koło tamy – godz. 1000,
  • Słone – przy szkole – godz. 1020,
  • Słone – przy myjni obok Kapliczki – godz. 1040,
  • Nowy świat – parking za sklepem Adaś – godz. 1000,
  • Słoneczna – koło Szkoły Św. Tereski – godz. 1030.
  1. Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 1800. Zgromadzimy się przed kościołem, gdzie poświęcimy ogień. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

WIELKANOC

1. Procesja Rezurekcyjna w Wielką Niedzielę o godz. 600 rano. Po procesji Msza święta. W Wielką Niedzielę i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według niedzielnego porządku z tym, że od Wielkiej Niedzieli Msze św. wieczorne sprawować będziemy o godz. 1900. Dodatkowa okazja do przyjęcia Komunii Św. w oba dni Świąt o godz. 1400 i 1500.
  2. Transmitować będziemy wszystkie nabożeństwa Triduum Paschalnego a Święta Mszę św. po Rezurekcji i Msze św. o godz. 1030.

1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Gazety świąteczne dostępne będą od Wielkiego Czwartku tak, aby nie sprzedawać ich w Wielkanoc.
  2. Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia niech Bóg darzy obfitością swoich darów.