Czwarta Niedziela Wielkiego Postu – 14 marca 2021 r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

14 marca 2021 r.

1. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości płynącej ze zbliżającej się pamiątki naszego zbawienia.
  2. Za tydzień rozpoczniemy czas najważniejszego, duchowego przygotowaniu do Wielkanocy – wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je ks. Mirosław Maliński, duszpasterz akademicki z Wrocławia. Dniem spowiedzi będzie wtorek, 23 kwietnia. Programy rekolekcji są jeszcze do zabrania na stoliku pod chórem. W niedzielę rekolekcyjną nie będziemy czytać wypominek i spowiadać. Wszystkie nauki będą transmitowane.
  3. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1600. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 1630 i po Mszy wieczornej.
  4. W piątek Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Z racji trwającego roku św. Józefa, Msze św. sprawować będziemy według zmienionego porządku, by umożliwić wszystkim zdobycie odpustów jubileuszowych. Msze święte będą więc o godz.: 700, 900, 1700 i 1800. Na Mszy o godz. 1800 modlić się będziemy w intencjach czcigodnego solenizanta, ks. prałata Józefa Kapci. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Dziewczęta z naszej scholi rozprowadzają baranki i paschaliki Caritas. Do skarbony można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. W przyszłą niedzielę Siostry i pracownicy Szkoły im. Św. Tereski dla dzieci niewidomych i niedowidzących tradycyjnie rozprowadzać będą palmy. Dochód na pracę rehabilitacyjną z dziećmi
  7. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa kierujemy do wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia.