III Niedziela Wielkiego Postu – 7 marca 2021 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7 marca 2021 r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, które mają nas zbliżyć do cierpiącego za nas Chrystusa: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1630 i po Mszy wieczornej, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1600.
  2. Przy wyjściu z kościoła można zabrać od ministrantów kartki z programem tegorocznych rekolekcji dla dorosłych i Triduum Paschalnego. Zachęcamy do takiego zaplanowania czasu w piątym tygodniu Postu, by jak najlepiej wykorzystać święty czas rekolekcyjny.
  3. Z racji obostrzeń epidemicznych (starsze klasy uczą się zdalnie) nie będzie w tym roku specjalnych nauk dla dzieci i młodzieży szkolnej. Odbędą się tylko spotkania w małych grupach dla uczniów klas trzecich i ósmych, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentów. O ich terminach poinformują dzieci i rodziców katecheci. Zachęcamy jednak rodziców, by w miarę możliwości zabierali dzieci i zachęcali młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych, naukach ogólnych i spowiedzi rekolekcyjnej.
  4. Kartki świąteczne rozprowadzają wolontariusze rabczańskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dziewczęta z naszej scholi rozprowadzają baranki i paschaliki Caritas.
  5. We wtorek Msza św. wieczorna w misyjnych intencjach Kościoła.
  6. W środę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa. Włączmy się w nią szczególnie w tym roku Jemu poświęconym.
  7. Spotkanie Rodziny Radia Maryja w czwartek o godz. 1630 w salce.
  8. W niedzielę za tydzień Msza św. dla Wspólnoty Galilea o godz. 1800.
  9. Zachęcamy do nabywanie i lektury czasopism katolickich. Jest nowy numer czasopisma ChiT i dodatkowy numer Gościa Niedzielnego poświęcone św. Józefowi oraz nowy numer Teresy z Lisieux.
  10. Burmistrz Miasta informuje, że uwagi do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy można składać do dnia 15 kwietnia 2021 r.
  11. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa kierujemy do wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia.