4, Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020 r.

1. W poniedziałek, wtorek i środę spowiedź w godz.: 900 – 1000 i 1700 – 1900.
  2. Na poniedziałkowych wieczornych roratach harcerze przekażą do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju, które potem będzie można zabrać do naszych domów.
  3. W czwartek ostatnie Roraty o godz. 630. Nie będzie Mszy wieczornej. Zachęcamy, by w wigilijny dzień, zachować tradycyjną wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach, rodzinach, sąsiedztwach. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa z lekturą Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd.
  4. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, sprawowanej o północy z czwartku na piątek. Będzie ona transmitowana. Tradycyjnie składka z tej Mszy przeznaczona jest na Fundusz Ratowania Życia SOS.
  5. W Boże Narodzenie i w Święto Św. Szczepana – Msze wg porządku niedzielnego.
  6. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Po Mszy św. o godz. 900 poświęcenie owsa. Tradycyjnie składką w drugi dzień Świąt wspieramy działalność Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  7. W Wigilię i w oba dni Świąt nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy.
  8. W przyszłą niedzielę – święto Najświętszej Rodziny.
  9. Pod chórem opłatki u pani Organistki, a świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom u dziewcząt ze scholi.