II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020 r.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

6 grudnia 2020 r.

1. W drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie.
  2. Roraty w tygodniu o godz. 630 i o 1700. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Jezusem i Jego Matką.
  3. Opłatki pod chórem u Pani Organistki. Świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom rozprowadzają dziewczęta z naszej parafialnej scholi. Przed kościołem ofiarami można wesprzeć rodzinę dotkniętą pożarem.
  4. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 700, 900, 1530 i 1700. Na Mszy wieczornej poświęcenia medalików dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.
  5. Od wczoraj zaczęły funkcjonować w Rabce dwie Społeczne lodówki – przy sklepach Kefirek i Małgosia. Ich działanie polega na tym, że kto posiada żywność, która jest jeszcze przydatna do spożycia, a wie, że jej nie zużyje, albo chce się nią podzielić – to włada ją do tej lodówki. A kto jest potrzebujący – to może ją z nich wziąć.
  6. Zachęcamy nabywania i lektury czasopism katolickich.

• poniedziałek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  • środa – św. Jana Diego, wizjonera z Guadelupe;
  • sobota – wspomnienie NMP z Guadelupe.
  1. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Marię Kościelniak. Polecajmy Ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie!