Informacja na temat uruchomienia społecznych lodówek w Rabce-Zdroju

Informacja na temat uruchomienia społecznych lodówek w Rabce-Zdroju

Dzięki hojności ludzi o otwartym sercu i mieszkańcom naszego miasta, w Rabce zaczęły funkcjonować dwie pierwsze społeczne lodówki.  Jedna z nich znajduje się przed sklepem spożywczo-przemysłowym Kefirek przy ul. Jana Pawła II, a druga przed centrum handlowym Małgosia przy ul. Władysława Orkana

To miejsca dostępne dla każdego przez całą dobę. Każdy może przynieść i włożyć do lodówki przydatną do spożycia żywność, którą chce się podzielić z innymi. Każdy też może z takiej lodówki skorzystać i zabrać to, czego potrzebuje. Działanie społecznych lodówek  jest  szansą dla naszych mieszkańców. To od nas wszystkich zależy, czy i jak będą funkcjonować, z jakim spotkają się odbiorem, czy będą szanowane jako wspólne dobro. Dziś pomagamy innym. Jutro może to my będziemy potrzebowali pomocy.

Włączając się w akcję:

  1. przeciwdziałamy marnowaniu żywności,
  2. wspieramy tych, którzy tego potrzebują,
  3. uczymy nasze dzieci szacunku dla jedzenia i troski o innych.

Opiekunem przedsięwzięcia jest  wspólnota Galilea. O zasadach funkcjonowania społecznych lodówek można przeczytać na plakatach zamieszczonych na samych witrynach oraz na stronach Facebooka.

Idea dzielenia się żywnością, tzw. foodsharingu znana i stosowana jest z dużym powodzeniem na całym świecie i w wielu miastach Polski. Dzięki tym działaniom udaje się uratować setki ton żywności.

Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do włączenia się w to wspólne dzieło. Korzystanie z lodówek, zarówno w charakterze dzielącego się, jak i częstującego, niech będzie świadectwem naszej troski o siebie nawzajem.

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!           DZIELMY SIĘ TYM, CO MAMY!

ZADBAJMY O SIEBIE I INNYCH!