Pierwsza Niedziela Adwentu – 29 listopada 2020 r.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

29 listopada 2020 r.

1. Wchodzimy w nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem Zgromadzeni na świętej wieczerzy. Rozpoczynamy go Adwentem, radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Niech to będzie czas prawdziwego zbliżenia do Jezusa i Jego Matki. Pomocą w tym są tradycyjne Msze roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy: w dni powszednie każdego poranka o godz.630 i wieczorem o godz. 1700, w niedziele o godz. 700. Wieczorne roraty szczególnie dla dzieci i młodzieży. Jak co roku zachęcamy do przychodzenia na roraty z lampionami. Przed rannymi roratami zapraszamy do śpiewania Godzinek.
  2. W Adwencie, w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 700.
  3. W czwartek od godz. 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu z Grupą św. Ojca Pio. W tym czasie okazja do spowiedzi. W pierwszy piątek spowiedź od. godz. 1600. W sobotę Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP wyjątkowo w grudniu na roratach o godz. 630. Po niej odmówimy cząstkę różańca. Odwiedziny chorych w tym miesiącu połączymy z posługą świąteczną i termin podamy w późniejszym czasie.
  4. Pod chórem można zaopatrzyć się w opłatki, które za chwilę poświęcimy. Dziewczęta ze scholi rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  5. W niedzielę za tydzień, przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na pomoc rodzinie z ul. Wójtowiczowej, poszkodowanej w tego tygodniowym pożarze. Pomóżmy w miarę możliwości, by i dla nich Święta były czasem nowej nadziei. Gdyby ktoś chciał ofiarować dar rzeczowy, można będzie się wtedy z nimi skontaktować.
  6. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Jest nowy numer czasopisma dla dzieci Staś.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• poniedziałek –święto św. Andrzej, Apostoł;
  • czwartek – św. Franciszek Ksawery, kapłan, patron dzieł misyjnych Kościoła;
  • piątek – św. Barbara, dziewica i męczennica.
  1. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia. Jutro pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Andrzeju. Wspólnie będziemy modlić się w Jego intencjach w niedzielę za tydzień, na Mszy św. o godz. 1030.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Genowefę Kalbarczyk. Polecajmy Ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!