31 Ndz. Zwykła – Uroczystość Wszystkich Świętych

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1 listopada 2020 r.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. Dzisiaj Msze św. wg porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza św. z modlitwami za zmarłych o godz. 1400. Nie ma Mszy św. na cmentarzach.
  2. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Modlimy się za tych wszystkich wierzących, którzy w czyśćcu oczekują wybawienia i potrzebują naszej pomocy. Msze św. sprawować będziemy o godz. 700, 900, 1030, 1530 i 1700. Po Mszy św. o godz. 1700 modlitwy żałobne w kościele. Można zabrać na nie znicze, które zapalimy i zostawimy przy Krypcie lub przy krzyżu misyjnym jako znak pamięci o naszych zmarłych kapłanach, zmarłych i zaginionych, którzy nie mają swoich grobów, o dzieciach utraconych, dzieciach nienarodzonych.
  3. Przez cały listopad wypominamy zmarłych w modlitwie Koronki do Miłosierdzia Bożego codziennie przed Mszą wieczorną.
  4. Nasza Parafia jako wspólnota włącza się w modlitwę Różańca do Granic Nieba. Dzisiaj i jutro zachęcamy do modlitwy indywidualnej i rodzinnej. We wtorek, środę, czwartek, piątek i niedzielę za tydzień po Mszach wieczornych będziemy odmawiać w kościele część różańca przed wystawionym Najświętszym Sakramentem; w sobotę uczynimy to po Mszy pierwszo sobotniej o godz. 900. Prosimy o włączenie się w tę modlitwę szczególnie: we wtorek – rodziny Domowego Kościoła, środę – liturgiczną służbę ołtarza i scholę z rodzinami, czwartek – Grupę Modlitewną Ojca Pio (wyjątkowo w tym miesiącu ich modlitwa pierwszo czwartkowa będzie po Mszy wieczornej), piątek – Wspólnotę Galilea, sobotę – Żywy Różaniec i Rodzinę Radia Maryja.
  5. W pierwszy czwartek i piątek – spowiedź od godz. 1600. Z racji obostrzeń w tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych.

• środa – św. Karola Boromeusza.
  1. Burmistrz Miasta informuje o decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o uznaniu dużej części naszego Miasta za historyczny układ urbanistyczny i wpisaniu go do rejestru zabytków, co pociąga za sobą wiele konsekwencji dla właścicieli i użytkowników budynków i gruntów. Informacje o możliwości składania uwag do tej decyzji, jak i jej szczegóły, oraz mapa strefy są umieszczone na stronie internetowej Urzędy Miejskiego, a mapa również w gablocie.
  2. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.