rocznica poświęcenia kościoła – 25 października 2020 r.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

25 października 2020 r.

ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

1. Dziękujemy Bogu za naszą świątynię parafialną, w której spotykamy się z Bożą łaską i gdzie dokonuje się nasze uświęcenie. Obecny czas, kiedy nie zawsze możemy uczęszczać do kościoła, staje się dla nas okazją do docenienia, jak wielkim darem jest on dla nas.
  2. Do końca tygodnia, na godz. 1630 zapraszamy na nabożeństwa różańcowe.
  3. Za tydzień Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w kościele wg porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza św. z modlitwami za zmarłych o godz. 1400, gdyż w tym roku nie będzie Mszy św. zarówno na cmentarzu parafialnym przy ul. Orkana, jak i na cmentarzu komunalnym na Zaborni.
  4. W sobotę od godz. 1600 dodatkowa okazja do spowiedzi przed listopadowymi świętami. Nasza Komunia Święta przyjęta w te dni jest wyrazem troski o wieczny pokój naszych zmarłych, bowiem w dniach 1 i 2 listopada, we wszystkich kościołach oraz kaplicach można uzyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny jeden raz w ciągu dnia i ofiarować go za zmarłych. Natomiast każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
  5. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.
  6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania zostają zawieszone do odwołania.

• środa – święto ŚŚ App. Szymona i Judy Tadeusza.

1. Burmistrz Rabki-Zdroju przypomina mieszkańcom o trwającym do 30 listopada br. Powszechnym Spisie Rolnym, w którym udział rolników jest obowiązkowy.
  2. Życzenia obfitości Bożej łaski dla solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.