Odpust Parafialny – 26. Ndz. Zwykła

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS

27 września 2020 r.

1. W czwartek pierwsze nabożeństwo różańcowe. Przez cały październik będziemy je sprawować o godz. 1630. W środy z różańcem łączyć będziemy nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Czwartek to również dzień liturgicznego wspomnienia naszej Patronki – chcemy w tym dniu uroczyście rozpocząć tegoroczne przygotowania dzieci i młodzieży do sakramentów spowiedzi, Komunii i bierzmowania. I tak o godz. 1620 poświęcenie i wręczenie różańców dzieciom z klas trzecich. Na nabożeństwo różańcowe i Mszę św. wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania – uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych. Natomiast w niedzielę za tydzień, po Mszy św. o godz. 1030 spotkanie dla rodziców dzieci z klas trzecich.
  2. W czwartek z  racji pierwszego czwartku spowiedź od godz. 1630. W pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od 1600, nabożeństwo pierwszo piątkowe po Mszy o godz.700. W pierwszą sobotę – Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 900. Odwiedziny chorych od godz. 830.
  3. W niedzielę za tydzień Msza św. wieczorna ze świętowaniem Wspólnoty Galilea.
  4. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Od dzisiaj można nabywać nowe czasopismo dla najmłodszych dzieci – Staś, wydawane przez nasze diecezjalne wydawnictwo.

KALANDARZ LITURGICZNY:

• poniedziałek – wsp. Św. Wacława, męczennika, patrona Katedry Wawelskiej;
  • wtorek – święto ŚŚ Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  • środa – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
  • piątek – ŚŚ Aniołów Stróżów;
  1. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Helenę Syrek. Polecajmy Ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie!