22. Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020 r.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 sierpnia 2020 r.

1. Od wtorku Msze św. wieczorne w tygodniu i w niedziele sprawować będziemy o godz. 1700, a w tygodniu wracają Msze św. o godz. 700. Poniedziałkowy różaniec z Radiem Maryja o godz. 1630.
  2. W tym tygodniu wchodzimy w nowy rok szkolny i katechetyczny. Szczególną modlitwą otoczymy dzieci i młodzież oraz wychowawczy trud rodziców i nauczycieli na Mszy św. na rozpoczęcie nowego roku nauki – we wtorek o godz. 800.
  3. Tradycyjna pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie w tym roku w niedzielę 13 września. Pragniemy zorganizować wyjazd autokarem, o ile będzie odpowiednia liczba chętnych. Dlatego prosimy o zgłaszanie się w tym tygodniu w zakrystii lub kancelarii.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca – od godz. 1600 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z Grupą Modlitewną Św. Ojca Pio. W tym czasie okazja do spowiedzi. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 1600. Msza wieczorna i nabożeństwo o godz. 1700. O godz. 1800 Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu dla Kręgów Rodzin Domowego Kościoła. W sobotę Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 900. Ponieważ nadal znajdujemy się w strefie czerwonej w tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.
  5. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek po Mszy św. wieczornej.
  6. W najbliższą sobotę (5 września) w sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi prowadzić będzie nasz, rabczański dekanat. Na początek o godz. 1800 Msza święta. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1930 różaniec. O 2100 Apel Jasnogórski i procesja Maryjna ze świecami i na zakończenie Msza św., której przewodniczyć będzie ksiądz z naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału..

• czwartek – wsp. Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  • piątek – błogosławionych męczennic nazaretańskich z Nowogródka; uczczenie ich relikwii po każdej Mszy św.;
  • sobota – św. Matki Teresy z Kalkuty; uczczenie Jej relikwii po każdej Mszy św.
  1. Życzenia obfitości Bożej łaski dla wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Pozdrawiamy Gości i Kuracjuszy, życząc udanego pobytu w naszym Mieście.
  2. Do wieczności Bóg powołał śp. Danutę Kobierzycką, śp. Władysława Zająca i śp. Wojciecha Blecharczyka. Polecajmy Ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!