XIX Niedziela Zwykła – 9 sierpnia 2020 r.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

9 sierpnia 2020 r.

1. Naszą ofiarą i modlitwą wspieramy wspólnotę parafialną z Krakowa Pychowic wznoszącą swój kościół parafialny.
  2. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wyznajemy wiarę, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej. Msze święte według porządku niedzielnego. W Polsce ta uroczystość jest nazywana świętem Matki Bożej Zielnej – poświęcenie ziół, kwiatów i owoców na każdej Mszy. Suma odpustowa w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu o godz. 1130.
  3. Spowiedź w tym tygodniu wyjątkowo tylko 20 minut przed Mszami wieczornymi.
  4. Z Rabki organizowany jest wyjazd na spotkanie Rodziny Radia Maryja w Zakopanem-Krzeptówkach, w poniedziałek 17 sierpnia br. Wyjazd spod naszego kościoła o godz. 1600. Zapisy u p. Danusi.

• poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  • wtorek – św. Klary, dziewicy
  • czwartek – święto NMP Kalwaryjskiej;
  • piątek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkańskiego kapłana i męczennika miłości bliźniego obozu w Auschwitz.

6. W ramach II Festiwalu Sztuki Wokalnej im. Anny Kościelniak w sobotę o godz. 1700 odbędzie się w naszym kościele koncert Jubilate Deo, laudate Mariam, a dzień wcześniej w amfiteatrze koncert Zespołu Śląsk. Szczegóły na plakatach. Wraz z organizatorami serdecznie zapraszamy.

7. O obfitość Bożej łaski modlimy się dla wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.