XVIII Niedziela Zwykła – 2 sierpnia 2020 r.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 sierpnia 2020 r.

1. Rozpoczęliśmy sierpień – miesiąc trzeźwości. Mądrze korzystajmy z alkoholu i za natchnieniem Bożym podejmujmy dzieło abstynencji. Przypominamy, że za wszystkich podejmujących postanowienia abstynenckie wpisane do Parafialnej Księgi Trzeźwości modlimy się w każdą środę w czasie nowenny i Mszy św. nowennowej.
  2. Spowiedź pierwszo piątkowa w czwartek i piątek od godz. 1800. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy wieczornej. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 830.
  3. Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity, w tym roku, podobnie jak w ubiegłych, wspieramy wspólnotę budującą kościół w Krakowie Pychowicach. W najbliższą niedzielę kazania głosić będzie ksiądz z tej Parafii i zbierze składkę na ten cel.

• wtorek – św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów, szczególnie proboszczów;
  • czwartek – święto Przemienia Pańskiego;
  • piątek – bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek; uczczenie Jego relikwii po każdej Mszy św.; w modlitwach pamiętajmy o siostrach pracujących wśród nas;
  • sobota – św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
  1. Życzenia obfitości Bożej łaski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Pozdrawiamy Gości i Kuracjuszy, życząc udanego pobytu w naszym Mieście.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Włodzimierza Muchę. Polecajmy Go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz panie, daj Mu wieczne spoczywanie!