XVI Niedziela Zwykła – 19 lipca 2020 r.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

19 lipca 2020 r.

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji i urlopów. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem i ludźmi.
  2. We wtorek Msza święta wieczorna we wszystkich misyjnych intencjach Kościoła.
  3. W sobotę przypada wspomnienie patrona kierowców i podróżujących – św. Krzysztofa. Wyrazem naszej troski o dobre korzystanie z pojazdów jest ich coroczne poświęcenie. W niedzielę za tydzień będziemy święcić wszelkie pojazdy po każdej Mszy św. na parkingu. Przy tej okazji przypominamy, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego wynika z piątego przykazania, ich świadome łamanie jest więc grzechem. Wszyscy też mamy moralny obowiązek walki z plagą jazdy po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających.
  4. W niedzielę za tydzień kazania głosił będzie kapłan pracujący na Ukrainie – ks. Daniel Kułakowski. Po Mszach będzie można wesprzeć Jego pracę ofiarą.
  5. Tegoroczna 39. Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę będzie miała charakter duchowy. 24 lipca na trasę wyruszy tylko skromna reprezentacja Grupy Rabczańskiej, dla zachowania ciągłości pielgrzymki. Na Mszę św. o godz. 800 w kościele św. Marii Magdaleny zaproszeni są wszyscy. Wszystkich zachęcamy do duchowego pielgrzymowania – zapisać można się za pośrednictwem facebooka. Każdego dnia pielgrzymki – a więc do 30 lipca, w naszym kościele będzie odprawiana o godz. 1900 Msza św. pielgrzymkowa, a po niej będzie trwała wspólna modlitwa. Informacje oraz transmisje na profilu fecebookowym. Szczegóły również na plakatach.
  6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Na stoliku z prasą dostępne są również książki autorstwa ks. Mieczysława Malińskiego.

• środa – święto św. Marii Magdaleny; suma w Parafii-Matce o godz. 1100.
  • czwartek – święto św. Brygidy, patronki Europy;
  • piątek – św. Kingi, dziewicy;
  • sobota – święto św. Jakuba Apostoła.

O obfitość Bożej łaski modlimy się dla wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Pozdrawiamy Gości, Kuracjuszy i Wczasowiczów.