XIII Niedziela Zwykła – 28 czerwca 2020 r.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 czerwca 2020 r.

W naszych modlitwach i naszej trosce obecne są dzisiaj w sposób szczególny intencje naszej Ojczyzny – również podczas adoracji i modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego.

1. Dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom i wychowawcom rozpoczynającym wakacje i wszystkim urlopowiczom życzymy udanego i błogosławionego odpoczynku, mimo nadzwyczajnych okoliczności tego roku. Niech to będzie czas budowania więzi z ludźmi i Bogiem. W wakacyjny czas pamiętajmy o dniach niedzielnych i świątecznych oraz o szacunku dla miejsc świętych okazywanym poprzez odpowiednie zachowanie i odpowiedni strój.
  2. Jutro uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 700, 900 i 1900. Składka na tzw. świętopietrze czyli utrzymanie Stolicy Apostolskiej.
  3. Od środy przez cały lipiec i sierpień w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 700.
  4. W pierwszy czwartek i piątek spowiedź od 1800. Nabożeństwo pierwszo piątkowe do Serca Pana Jezusa po Mszy wieczornej. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 830. W miesiącach wakacyjnych nie ma czwartkowej adoracji a Msza św. z wynagrodzeniem Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 630.
  5. Z Rabki organizowany jest wyjazd na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 11 lipca br. Wyjazd spod kościoła św. Marii Magdaleny o godz. 800. Zapisy u p. Sumary.

• piątek – święto Św. Tomasz Apostoła;
  • sobota – święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego naszej Archidiecezji – Królewskiej Katedry na Wawelu.

Słowa życzeń kierujemy do solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Pozdrawiamy Gości, Kuracjuszy.

1. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Helenę Pędzimąż-Nabywaniec. Polecajmy Ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie!