Niedziela Trójcy Świętej – 7 czerwca 2020 r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

7 czerwca 2020 r.

1. Trójjedynemu Bogu oddajemy dzisiaj cześć również przez adorację Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św.
  2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 1830.
  3. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Eucharystycznego Boga będziemy prosić o błogosławieństwo dla naszej codzienności. Msze św. o godz. 700, 900, 1030, bezpośrednio po procesji i o 1900. Po Mszy o godz. 1030 wyruszymy w procesji tradycyjną trasą do czterech ołtarzy. Serdecznie prosimy o ich przygotowanie w stałych miejscach. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem, iż chcemy aby Jezus był wśród nas zawsze obecny. Mieszkańców Słonego, starszych i młodszych, zachęcamy do kultywowania zwyczaju przychodzenia do kościoła w procesji. Zachęcamy do włożenia strojów regionalnych. Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Prosimy w czasie procesji o zachowanie przepisów sanitarnych.
  4. Sumie z procesją przewodniczyć będzie nowo wyświęcony ks. Tomasz Kołodziejski, który przez ostatnie lata pomagał w duszpasterstwie również w naszej Parafii.
  5. Okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem w środę od godz.1800.
  6. Procesje eucharystyczne wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała będą się odbywały codziennie o godz. 1830. Łączyć je będziemy z nabożeństwami czerwcowymi, a w Boże Ciało, niedzielę i Oktawę z nieszporami o Najświętszym Sakramencie.
  7. W poniedziałek o godz. 1700 spotkanie rodziców dzieci klas czwartych przed rocznicą pierwszej Komunii Świętej.
  8. Na piątek 12 czerwca ks. Proboszcz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

• poniedziałek – św. Jadwigi Królowej;
  • piątek – bł. Piotra Dańkowskiego i Towarzyszy – męczenników II wojny światowej;
  • sobota – św. Antoniego z Padwy, kapłana.

Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.