Zesłanie Ducha Świętego – 31 maja 2020 r.

UROCZYSTOŚĆ

ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31 maja 2020 r.

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Otwórzmy się na światło i natchnienia Ducha Świętego, zarówno w czasie modlitwy, jak i dobrego przeżywania codzienności. O godz. 1830 ostania majówka z procesją wokół kościoła.
  2. Od dzisiaj zniesione zostały ograniczenia co do ilości uczestników liturgii. Pozostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa ponieważ w naszym kościele nie zawsze będzie możliwe zachowanie przepisanej odległości. W związku z tym Ksiądz Arcybiskup odwołuje dyspensę ogólną od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. Jednocześnie udziela takiej dyspensy dla osób w wieku lat 65 i więcej, osób z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.), osób, które czują obawę przed zarażeniem. Z tej też racji od jutra transmitować będziemy tylko Msze św. w niedziele o godz. 1030.
  3. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie o godz. 1830.
  4. Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt, oddajemy cześć Maryi Matce Kościoła. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św., które odprawiać będziemy o godz. 700, 900, 1700 i 1900.
  5. W czwartek adoracja z Grupą św. Ojca Pio od godz. 1800. W tym czasie możliwość spowiedzi. W pierwszy piątek spowiedź również od 1800. Przypominamy, że w niedzielę za tydzień kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym. W sobotę Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 900. Odwiedziny chorych od godz. 830.

• środa – św. Męczenników z Ugandy;
  • czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

1. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Jana Grygla i śp. Albinę Wójciak. Polecajmy Ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!