IV Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2020 r.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

3 maja 2020 r.

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prośmy Pana Jezusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Módlmy się szczególnie o powołania z naszej Parafii i do zgromadzeń zakonnych pośród nas pracujących. Będziemy to czynić szczególnie na nabożeństwach majowych – codziennie o godz. 1830.

1. W kontekście niedzieli modlitw o powołania, jeszcze radośniej przekazujemy informację, iż w najbliższą sobotę, 9 maja o godz. 1700 czasu polskiego, nasz rodak Leszek Kwaśniowski przyjmie święcenia diakonatu w katedrze w Biloxi w Stanach Zjednoczonych. Otoczmy Go naszą żarliwą modlitwą. Uroczystość będzie transmitowana internetowo. Link będzie można znaleźć na internetowych stronach naszej Parafii..
  2. Przypominamy, że w dni powszednie transmitowane są nabożeństwa majowe i Msza św. wieczorna, a w niedziele Msze św. o godz. 700, 1030 i majówki. Dodatkowa okazja do przyjęcia Komunii Św. w niedziele o godz. 1000 i 1300. Spowiedź św. tylko w dni powszednie w konfesjonale szklanym. Wewnątrz kościoła może przebywać jednocześnie 35 osób, a w kaplicy adoracji 5 osób. Bóg zapłać za ofiary na funkcjonowanie Parafii składane do skarbony i te wpłacane na konto bankowe.

• poniedziałek – św. Floriana, męczennika, patrona strażaków;
  • wtorek – św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana;
  • środa – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.