III NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 kwietnia 2020 r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 kwietnia 2020 r.

1. Przypominamy, że transmitujemy Msze św. w tygodniu o godz. 1900 a w niedziele o godz. 700 i 1030. Od maja transmitowane będą również nabożeństwa majowe. Dodatkowa okazja do Komunii świętej w niedziele o godz. 1000 i 1300
  2. Dzisiaj i przez cały tydzień chcemy pochylać się nad Pismem Świętym. W XII Tygodniu Biblijnym, przeżywanym w szczególnym czasie narodowej kwarantanny, zachęcamy przede wszystkim do osobistej i rodzinnej lektury słowa Bożego.
  3. W piątek rozpoczynamy maj – miesiąc, w którym modlimy się razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy odprawiali codziennie o godzinie 1830 z zachowaniem przepisów epidemiologicznych. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Piątkowe, pierwsze nabożeństwo majowe połączone będzie z procesją wokół kościoła, z tym że w procesji przejdą tylko asysta i ksiądz, a inni pozostaną na swoich miejscach włączając się w śpiew. W maju środowe nowenny nieustające łączyć będziemy z majówkami (przed Mszą wieczorną)
  4. Spowiedź na pierwszy piątek przez cały tydzień na Mszach św. i dodatkowo w czwartek i piątek od godz. 1800. Przypominamy, że i w czasie spowiedzi w kościele może być tylko 35 osób. Dalego zachęcamy do spowiedzi w inne dni tygodnia. Z tej tez racji w piątek udzielimy Komunii świętej poza Mszą św. szczególnie dla dzieci – o godz. 1730.
  5. W sobotę liturgiczny obchód uroczystości NMP Królowej Polski. Msza wynagradzająca pierwszo sobotnia o godz. 900. Odwiedziny chorych planujemy dopiero na miesiąc czerwiec.
  6. Termin bierzmowania został ustalony na dzień odpustu św. Zelii i Ludwika – 12 lipca, w niedzielę o godz. 1200. Rocznica pierwszej Komunii przeniesiona na początek nowego roku szkolnego – termin ustalimy we wrześniu.

KALENDARZ LITURGICZNY

• środa – święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy;
  • piątek – wsp. św. Józefa , rzemieślnika; na ten dzień Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  1. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.
  2. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Szczepana Soleckiego i śp. Natalię Zapała. Polecajmy Ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie!