II NIEDZIELA WIELKANOCNA

MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

19 kwietnia 2020 r.

1. Druga Niedziela Wielkanocna to Święto Bożego Miłosierdzia, obchodzone na wyraźne życzenie Pana Jezusa przekazane św. Faustynie. Odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego, będziemy prosić o Boże zmiłowania dla nas i całego świata.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj 76. Tydzień Miłosierdzia.
  3. Od jutra, na podstawie nowych zarządzeń, w naszym kościele w celebracjach może uczestniczyć tylko 35 osób. Wracamy więc do sprawowania Mszy św. w normalnych godzinach – Msza wieczorna o godz. 1900. Transmitowane będą Msze św. w dni powszednie o godz. 1900, a w niedzielę o godz. 700 i 1030. Prosimy usilnie o przestrzegania limitu osób (pierwszeństwo maja zamawiający intencje), abyście nie stawiali nas sytuacji konieczności wypraszania kogoś z kościoła. W kaplicy adoracji na raz może przebywać pięć osób. Spowiedź (do odwołania) tylko w konfesjonale szklanym i tylko w dni powszednie. Możliwość przyjęcia Komunii św. w niedziele – o godz. 1000 i 1300.
  4. Termin pierwszej Komunii świętej, po konsultacjach z przedstawicielami rodziców, został ustalony na niedzielę 20 września br.. Termin bierzmowania podamy po podjęciu decyzji przez biskupa. Osoby, które mają zarezerwowane w tym roku terminy ślubów czy chrztów prosimy o ich potwierdzenie a jeżeli zachodzi taka potrzeba, to przeniesienie (odwołanie).
  5. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wspierają Parafię poprzez ofiary składane do skarbony i wpłacane na konto Parafii. Bóg zapłać!
  6. Prasa katolicka na stoliku pod chórem.

• czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;
  • sobota – święto św. Marka Ewangelisty; jest to dzień imienin naszego ks. Arcybiskupa Metropolity; pamiętajmy o Nim i Jego posłudze w naszych modlitwach..
  1. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.