Ogłoszenia Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
5 kwietnia 2020 r.

1. Wchodzimy w obchody męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. W tym roku przeżywać je będziemy przede wszystkim w naszych domowych kościołach. Niech to jednak nie zniechęca nas do trwania przy cierpiącym Zbawicielu, by mieć udział w Jego zmartwychwstaniu.
2. We wszystkich nabożeństwach Wielkiego Tygodnia uczestniczymy poprzez transmisje internetowe.

WIELKI CZWARTEK

3. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00.  To pamiątka ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy prosić o miłość do Eucharystii dla każdego z nas i o nowe powołania kapłańskie i zakonne szczególnie  z naszej Parafii. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza przechowywania – tzw. Ciemnicy, pierwsza część Gorzkich Żali. Od godz. 20:00 do 22:00 możliwość indywidualnej adoracji, z zachowaniem przepisu o obecności w kościele tylko 5 osób w jednym czasie.
4. Możliwość przyjęcia Komunii Św. o godz. 10:00, 12:00 15:00 i 20:00.

WIELKI PIĄTEK

5. Wszystkich, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego, obowiązuje post ścisły, od którego Kościół nie udziela żadnej dyspensy. Pozostałych obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, do której Kościół zachęca wszystkich również w Wielką Sobotę.
6. Przez cały dzień adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy, z zachowaniem przepisu sanitarnego. O godz. 10:30 transmitowana droga krzyżowa szczególnie dla dzieci i młodzieży. O godz. 15:00 transmisja koronki do Bożego Miłosierdzia i drogi krzyżowej. Będzie to również rozpoczęcie nowenny do Bożego miłosierdzia.
7. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza Grobu Bożego i rozpoczęcie adoracji odśpiewaniem trzeciej części Gorzkich  Żali. Adoracja nocna z zachowaniem przepisów epidemiologicznych. Proponujemy, by chętni do obecności w kościele zapisywali się na półgodzinne dyżury u ks. Artura telefonicznie w środę w godz. 18:00 – 20:00 nr wew, tel. 23. O godz. 23:00 adoracja transmitowana.

WIELKA SOBOTA

8. Prywatna adoracja Pana Jezusa w Grobie przez cały dzień, z zachowaniem przepisów.
9. Nie ma święcenia pokarmów na stół wielkanocny. W kaplicy adoracji i na stronach internetowych dostępne teksty domowego pobłogosławienia pokarmów w poranek wielkanocny.
10. Obrzędy Wigilii Paschalnej o godz. 18:00.

WIELKANOC

11. Procesja Rezurekcyjna tylko po kościele o godz. 6:00 rano. Po procesji Msza święta. Na dzień dzisiejszy przepisy o 5 osobach obowiązują do soboty 11 kwietnia. Od Wielkiej Niedzieli wracają przepisy o 50 osobach. Jeżeli tak pozostanie, to Msze w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny odprawiać będziemy wg normalnego niedzielnego porządku z tym, że od Wielkiej Niedzieli Msze św. wieczorne sprawować będziemy o godz. 19:00. Jeżeli zostaną przedłużone przepisy o 5 osobach to Msze św. transmitowane odprawimy bez udziału wiernych w niedzielę: o 6:00, 10:30 i 12:00, a w poniedziałek o 7:00 i 10:30.
12. Możliwość przyjęcia Komunii w pierwszym wypadku o godzinach rozpoczęcia Mszy św., a w drugim o godz. 7:30, 9:00, 10:00, 13:00, 15:00, 19:00.

13. Możliwość spowiedzi w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę w godz. 10:00 – 12:00 i 16:00 – 18:00. W czwartek i piątek w godz. 10:00- 12;00.
14. Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia niech Bóg darzy obfitością swoich darów.
15. Do wieczności Bóg powołał śp. Stanisława Wójciaka. Polecajmy Go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie!