Niedziela Trójcy Świętej – 26 maja 2024 r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

26 maja 2024 r.

1. W uroczystość Najświętszej Trójcy, chcemy oddawać cześć Trójjedynemu Bogu, w tym roku dziękujemy szczególnie za kapłańskie powołanie naszego rodaka – ks. Dominika Buckiego, który dzisiaj przeżywa swoje prymicje.
  2. Codziennie do piątku na godz. 1830 zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od soboty na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  3. W najbliższy czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Msze św. o godz. 700, 900, 1030, bezpośrednio po procesji i o 1900. Po Mszy o godz. 1030 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem, iż chcemy aby Jezus był wśród nas zawsze obecny. Mieszkańców Słonego, starszych i młodszych, zachęcamy do kultywowania zwyczaju przychodzenia do kościoła w procesji. Zachęcamy do włożenia strojów regionalnych. Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Na Mszy św. procesyjnej zostanie również wręczony p. Teresie Stanisz Medal Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej, przyznany ks. Księdza Arcybiskupa Metropolitę.
  4. Procesje eucharystyczne wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała będą się odbywały codziennie o godz. 1830. Łączyć je będziemy z nabożeństwami majowymi i czerwcowymi, a w Boże Ciało, niedzielę i Oktawę z nieszporami o Najświętszym Sakramencie.
  5. Próba dziewczynek do sypania kwiatków w środę o godz. 1815.
  6. Okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem w środę od godz.1830.
  7. W sobotę o godz. 900 Msza św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych za tydzień – po pierwszym piątku miesiąca.
  8. Można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę do Częstochowy i Gidel – 8 czerwca br. w sobotę.

• poniedziałek – św. Pawła VI, papieża;
  • wtorek – bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa;
  • piątek – święto Nawiedzenia NMP;
  • sobota – św. Justyna, męczennika; modlimy się za wszystkie dzieci.
  1. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.