Swiatowe Dni Młodzieży Rabka

Światowe Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży RABKA-ZDRÓJ - oficjalna strona - tu znajdziesz aktualne informacje odnośnie ŚDM

Przygotowujemy się do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku.

Podczas tego wielkiego wydarzenia Rabka będzie miała zaszczyt gościć młodych pielgrzymów. Jest to ogromne wyzwanie logistyczno - organizacyjne dla naszego Miasta.

W związku z tym powołani zostali, przez Księży Proboszczów, Przewodniczący Parafialnych Komitetów Organizacyjnych wiatowe Dni Młodzieży:
parafia pw. św. Teresy - Justyna Czyszczoń,
zaś parafia pw. św. Marii Magdaleny - Bartłomiej Filar.

Ich pierwszym zadaniem będzie zorganizowanie współpracowników i określenie planu przygotowań oraz przebiegu ŚDM na terenie Rabki. Komitety te będą ze sobą ściśle współpracowały.

Ruszyliśmy z  organizacją Wolontariatu.

21 stycznia br. odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne młodzieży, która pragnie zaangażować się w pracę przygotowującą to wielkie wydarzenie w Rabce.

Na szefową sekcji wolontariatu powołana została Justyna Majchrzak.

7 lutego zaprosiliśmy młodych do Teatrzyku Rabcio na film pt. "Listy do Pana Boga", a po nim odbyło się spotkanie integracyjne. Przed Wolontariatem duże zadania i wyzwania oraz troska o formację duchową.

Pierwszym zadaniem Wolontariatu jest projekt L4, poprzez który nawiązujemy kontakt z osobami starszymi i chorymi prosząc ich o modlitwę za młodych i za organizację ŚDM w Rabce. Prosimy o ofiarowanie za nas swojego cierpienia i choć jedną dziesiątkę różańca. Zapraszamy także do wypełnienia deklaracji o wpisaniu się do Wielkiej Księgi Modlitwy za ŚDM.

Z tej okazji odwiedzamy sanatoria rabczańskie spotykając się z chorymi na mszy świętej. Byliśmy już w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno - Uzdrowiskowym, w Szpitalu Kardiologicznym i w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc. W planie jest spotkanie i modlitwa za chorych podczas parafialnych rekolekcji wielkopostnych.

Rozpoczynamy program przygotowań duchowych, za który odpowiedzialna jest sekcja pastoralna Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży: Gabriela Hajdyła i Natalia Przała - nasze rabczańskie Liderki.

Ruszył formacyjny program Serce 2.0, do którego zapraszamy rabczańską młodzież. Jest to program przygotowań centralnych, pobłogosławiony przez papieża Franciszka.  W tym roku hasłem przewodnim jest błogosławieństwo: Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.

Najważniejszym celem programu Serce 2.0 jest pogłębiona refleksja nad dwoma sakramentami: Pokutą i Eucharystią. Refleksja ta nie zatrzymuje się na teoretycznych sformułowaniach, lecz ma mówić „językiem młodych” o Wielkich Tajemnicach Wiary i pomagać młodzieży w przeżywaniu tych właśnie Tajemnic.

1 marca 2015r.o godzinie 16:00 w kościele św. Marii Magdaleny młodzież wzięła udział we mszy świętej, a po niej w spotkaniu formacyjnym, podczas którego szczególne miejsce zajęło Pismo Święte. Uczestnicy starali się odpowiedzieć na pytanie, czym jest dla nich Rachunek Sumienia i jak powinniśmy go traktować. Nie zabrakło również pracy w grupach, krótkiej inscenizacji i dyskusji nad wybranymi fragmentami. Po spotkaniu Natalia i Gabrysia zaprosiły uczestników na film pt. „Kto nigdy nie żył”.

Spotkania będą odbywać się w każdą trzecią niedzielę miesiąca w salkach parafialnych. Rozpoczynać je będzie wspólna msza św. o godz. 16, do której młodzi mogą włączyć się poprzez zaangażowanie w Liturgię Słowa i oprawę muzyczną. Serdecznie zapraszamy.

JUŻ DZIŚ MOŻESZ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM ŚDM!

„Jeżeli Twoją życiową misją jest pomnażanie dobra, jeżeli chcesz być narzędziem w Bożych rękach i wierzysz, że On może zdziałać przez nas wielkie rzeczy, jeżeli masz w sobie głębokie pragnienie służby innym, a ponadto odwagę, aby działać mimo różnych przeciwności – zostań wolontariuszem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016!

Zapraszamy Cię do wspólnego działania i organizacji ŚDM w naszej parafii.

Bądź blisko!

Zgłoszenia pod numerem 889 870 270
lub e mail - komitet.sdm.rabka@gmail.com

Majówkę z Panem Bogiem

Zapraszamy młodzież pragnącą włączyć się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży na Majówkę z Panem Bogiem pod hasłem „Bądź blisko ŚDM” od 29 do 31 maja w Zawadce koło Myślenic.

W czasie wyjazdu przewidujemy wiele atrakcji i niespodzianek: m.in. gry terenowe, gry integracyjne, blok muzyczny, spotkanie formacyjne...

Nie zabraknie oczywiście mszy świętej i adoracji.

Bliższe informacje i zapisy pod numerem 505 53 45 18 lub e mail: komitet.sdm.rabka@gmail.com