Parafia Rabka

03.12.2017 -

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
2 grudnia 2017 r.

1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Niech to będzie czas prawdziwego zbliżenia do Jezusa i Jego Matki. Pomocą w tym są tradycyjne Msze roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy: w dni powszednie każdego poranka  o godz.630 i wieczorem o godz. 1700, w niedziele o godz. 700. Na wieczorne roraty zapraszamy szczególnie dzieci wraz z rodzicami, dziadkami. Jak co roku zachęcamy do przychodzenia na roraty z lampionami i to nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorosłych. Przed rannymi roratami zapraszamy do śpiewania Godzinek.
2. W czwartek od godz. 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Grupę św. Ojca Pio.
3. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w  naszym kościele sprawować będziemy o godz. 700, 900, 1530 i 1700. Na Mszy wieczornej poświęcenie medalików uczniów z klas trzecich w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. Pod chórem można zaopatrzyć się w opłatki, które za chwilę poświęcimy. Dziewczęta ze scholi rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
5. Ksiądz Arcybiskup Metropolita powierzył ks. Pawłowi Mrugale nowe zadania duszpasterskie, przenosząc Go do parafii Miłosierdzia Bożego w Rokicinach Podhalańskich. Dziękujemy ks. Pawłowi za ponad sześcioletnią pomoc w naszej parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego na dalsze lata posługi.
6. W niedzielę za tydzień wolontariusze rabczańskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną rozprowadzać będą kartki świąteczne. Dochód zostanie przeznaczony na działalność Stowarzyszenia i dalsze prace w pomieszczeniach świetlicy dla niepełnosprawnych.
7. W imieniu organizatorów jeszcze raz zapraszamy na I Bieg Mikołajów w środę 6 grudnia w Parku Zdrojowym. Szczegóły na plakacie.
8. Zarząd Osiedla Słona informuje o zebraniu mieszkańców, które odbędzie się w dniu 7 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 o godz. 1700.
9. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
poniedziałek – św. Barbary, dziewicy i męczennicy;
środa – św. Mikołaja, biskupa;
czwartek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
sobota – św. Jana Diego z Gwadalupe.
10. Obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne osobiste i rodzinne rocznice składamy najlepsze życzenia. Pozdrawiamy Kuracjuszy.

Zobacz Archiwum ogłoszeń