Parafia Rabka

24 czerwca 2018 r.
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA
ŚW. JANA CHRZCICIELA

1. Dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom i wychowawcom rozpoczynającym wakacje i wszystkim urlopowiczom życzymy udanego i błogosławionego odpoczynku. Niech to będzie czas budowania więzi z ludźmi i Bogiem. W wakacyjnych wędrówkach pamiętajmy o dniach niedzielnych i świątecznych oraz o szacunku dla miejsc świętych okazywanym poprzez odpowiednie zachowanie i odpowiedni strój.
2. Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy codziennie na godz. 1830. Ostatnia czerwcówka w sobotę.
3. W czwartek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 700, 900, 1700 i 1900. Składka na tzw. świętopietrze czyli utrzymanie Stolicy Apostolskiej.
4. Ksiądz Arcybiskup Metropolita mianował od 1 lipca br. ks. Bogdana proboszczem parafii MB Królowej Polski w Chełmku. Dziękujemy ks. Bogdanowi za ośmioletnią posługę w naszej Parafii. Pożegnamy Go w piątek na Mszy św. o godz. 1900.
5. Chór Kuby Rusieckiego SZAFRANY zaprasza na Góralski Festyn na Słonym Odbędzie się on w najbliższą sobotę, 30 czerwca br., od godz. 1700 przy Szkole Podstawowej nr 3.
6. Od poniedziałku, 2 lipca br., Rodzina Radia Maryja zaprasza po majowa-czerwcowej przerwie na coponiedziałkowy różaniec w kaplicy adoracji pół godziny przed Mszą wieczorną.
7. W dniach 10 – 14 lipca w Szkole Św. Tereski odbędą się rekolekcje Apostolstwa Chorych. Szczegóły i informacje o zapisach na plakacie w gablotce.
8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

KALENDARZ LITURGICZNY:
wtorek – św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana – założyciela Zgromadzenia Sióstr Józefitek, które pracują w naszej Parafii; uczczenie Jego relikwii po każdej Mszy św.;
środa – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy;
czwartek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

9. Burmistrz Rabki-Zdroju zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w debacie społecznej BEZPIECZNY SENIOR w dniu 26 czerwca o godz. 1600 w Galerii Pod Aniołem.
10. Słowa życzeń kierujemy do solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Pozdrawiamy Gości, Kuracjuszy.
11. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Jerzego Koleckiego. Polecajmy Go Bożemu miłosierdziu: Dory Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie!

Zobacz Archiwum ogłoszeń

Strona główna | Kontakt Copyright 2012 - 2018 by Strony internetowe - profecjonalneNaturalne zdrowie - sklep