Parafia Rabka

15.07.2017 -

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
16 lipca 2017 r.

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem i ludźmi. Posłużyć temu może ewangelizacja, którą w  dniach 29 i 30 lipca poprowadzi w naszej Parafii, w miejscach naszego zamieszkanie, Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea. Przygotowaniem do tego będą kazania, które w niedzielę za tydzień wygłosi opiekun Wspólnoty o. Krzysztof. My już dzisiaj zwracamy się w prośbą o zgłaszanie się w zakrystii i kancelarii tych, którzy chcieliby przenocować przyjezdnych członków grupy w nocy z soboty na niedzielę – 29 na 30 lipca.
2. We wtorek Msza święta wieczorna we wszystkich misyjnych intencjach Kościoła a w piątek za wszystkich wypominanych w tym roku.
3. Zbliża się wspomnienie patrona kierowców i podróżujących – św. Krzysztofa. Wyrazem naszej troski o dobre korzystanie z pojazdów jest ich coroczne poświęcenie. W niedzielę za tydzień będziemy święcić wszelkie pojazdy po każdej Mszy św. na parkingu. Przy tej okazji przypominamy, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego wynika również z piątego przykazania, ich świadome łamanie jest więc grzechem. Wszyscy też mamy moralny obowiązek walki z plagą jazdy po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających.
4. Przypominamy, że Grupa Rabczańska tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Góralskiej na Jasną Górę wyruszy 24 lipca. Zapisy odbywać się będą przed kościołem św. Marii Magdaleny dzisiaj i w niedzielę za tydzień po Mszach o godz. 800, 930 i 1100 oraz 19 i 20 lipca po Mszy o godz. 1900. Przy zapisie potrzeba podać nr PESEL, a osoby niepełnoletnie podają dane opiekuna uczestniczącego w Pielgrzymce. Zachęcamy do skorzystania z tych szczególnych rekolekcji w drodze – szczególnie ludzi młodych, stojących przed trudnymi decyzjami życiowymi.
5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
KALENDARZ LITURGICZNY:
W tym tygodniu patronują nam:
  • czwartek – bł. Czesław, kapłan, dominikanin;
  • sobota – św. Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu zmartwychwstałego Pana; suma odpustowa w dolnej Parafii o godz. 1100.
6. O obfitość Bożej łaski modlimy się dla wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Pozdrawiamy Gości, Kuracjuszy i Wczasowiczów, życząc udanego pobytu w naszym Mieście.
7. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Teresę Kościelniak. Polecajmy Ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie!

Zobacz Archiwum ogłoszeń