Parafia Rabka

23.05.2017 -

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
21 maja 2017 r.

1. Cieszymy się dniem pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy trzeciej. Modlimy się dzisiaj i ciągu całego białego tygodnia, z nimi i za nich, aby zawsze przyjmowały Pana Jezusa z taką miłością i serdecznością jak dzisiaj.
2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1830. Zapraszamy!
3. Jutro rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące – dawne Dni Krzyżowe. Do środy włącznie, wraz z Maryją, będziemy prosili o błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o pogodę sprzyjającą dla obfitych plonów i uchronienie od klęsk żywiołowych.
4. W niedzielę za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wraz z motocyklistami z Moto Rabka Group zapraszamy na pierwszą Motomajówkę u św. Teresy. Rozpocznie się ona w naszym kościele litanią do Matki Bożej i Mszą św. o godz. 1400. Szczegóły programu na plakatach.
5. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
KALENDARZ LITURGICZNY:
  • poniedziałek – św. Rity z Cascii, zakonnicy; poświecenie róż po każdej Mszy św.;
  • środa – NMP Wspomożenia Wiernych;
  • piątek – św. Filipa Nereusza, kapłana.
6. Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Pozdrawiamy Gości i Kuracjuszy, życząc udanego pobytu w naszym Mieście.
7. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Mariannę Madeja i śp. Bronisława Filasa. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywania!

Zobacz Archiwum ogłoszeń