Parafia Rabka

15.07.2019 -

XV NIEDZIELA ZWYKŁA
14 lipca 2019 r.

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem i ludźmi.
2. We wtorek Msza święta wieczorna we wszystkich misyjnych intencjach Kościoła.
3.  W czwartek spotkanie Rodziny Radia Maryja w salce o godz. 1815.
4. Zbliża się wspomnienie patrona kierowców i podróżujących – św. Krzysztofa. Wyrazem naszej troski o dobre korzystanie z pojazdów jest ich coroczne poświęcenie. W niedzielę za tydzień będziemy święcić wszelkie pojazdy po każdej Mszy św. na parkingu. Przy tej okazji przypominamy, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego wynika z piątego przykazania, ich świadome łamanie jest więc grzechem. Wszyscy też mamy moralny obowiązek walki z plagą jazdy po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających.
5. Grupa Rabczańska tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Góralskiej na Jasną Górę wyruszy 24 lipca. Zapisy odbywać się będą przed kościołem św. Marii Magdaleny dzisiaj i w niedzielę za tydzień, oraz w dzień odpustu 22 lipca po Mszach o godz. 800, 930 i 1100 oraz 18 i 19 lipca po Mszy o godz. 1830. Przy zapisie potrzeba podać nr PESEL, a osoby niepełnoletnie podają dane opiekuna uczestniczącego w Pielgrzymce. Zachęcamy do skorzystania z tych szczególnych rekolekcji w drodze – szczególnie ludzi młodych, stojących przed trudnymi decyzjami życiowymi.
6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

KALENDARZ LITURGICZNY:
W tym tygodniu patronują nam:
poniedziałek – św. Bonawentura, biskupa i doktora Kościoła;
wtorek – NMP z Góry Karmel – Matka Boża Szkaplerzna.

7. O obfitość Bożej łaski modlimy się dla wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Pozdrawiamy Gości, Kuracjuszy i Wczasowiczów, życząc udanego pobytu w naszym Mieście.
8. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Barbarę Karpiel. Polecajmy Ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie!

Zobacz Archiwum ogłoszeń

Strona główna | Kontakt Copyright 2012 - 2019 by Strony internetowe - profecjonalneNaturalne zdrowie - sklep