Parafia Rabka

20.01.2019 -

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA
20 stycznia 2019 r.

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy o modlitwie o intencji, by rychło nastała jedna Owczarnie i jeden Pasterz.
2. Dzisiaj po Mszy wieczornej zapraszamy wraz z Burmistrzem Miasta, Rektorem Akademii Muzycznej w Katowicach i MOK na koncert noworoczny w ramach I Festiwalu Sztuki Wokalnej im. Anny Kościelniak. W programie kolędy pieśni sakralne i modlitewne arie operowe w wykonaniu wybitnych solistów, Śląskiego Kwartetu Dętego i rabczańskich chórów pod dyrekcją p. Kingi Brandys-Wójciak.
3. W sobotę o godz. 1830 w Szkole Podstawowej na Słonem odbędzie się koncert i wspólne kolędowanie z chórem Szafrany. Po koncercie będzie można wesprzeć zakup namiotów i ław do wykorzystania w czasie organizowanych na Słonem festynów.
4. W minionym tygodniu zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli kapłanów – za możliwość spotkania, wspólnej modlitwy i rozmowy. Bóg zapłać za złożone ofiary. Tradycyjnie, ich część przeznaczamy na potrzeby Archidiecezji. Za wszystkich, z którymi mogliśmy się na kolędzie spotkać odprawimy Mszę św. w święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, o godz. 900.
5. W salkach do godz. 1400 trwa akcja zbiórki krwi.
6. Zainteresowanych wyjazdem na pielgrzymkę do Lisieux w czasie weekendu majowego prosimy o kontakt w tym tygodniu.
7. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.
KALENDARZ LITURGICZNY:
poniedziałek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
czwartek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
piątek – święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła;
sobota – świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
8. Słowa życzeń kierujemy ku solenizantom i jubilatom. Pozdrawiamy Gości i Kuracjuszy.
9. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Marka Filasa i śp. Annę Zdeb. Polecajmy Ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.

Zobacz Archiwum ogłoszeń

Strona główna | Kontakt Copyright 2012 - 2019 by Strony internetowe - profecjonalneNaturalne zdrowie - sklep