Parafia Rabka

19.01.2020 -

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA
19 stycznia 2020 r.

1. Od wczoraj trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy o modlitwach o intencji, by rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz.
2. Dzisiaj po Mszy wieczornej zapraszamy wraz z Rektorem Akademii Muzycznej w Katowicach i MOK na koncert noworoczny w ramach II Festiwalu Sztuki Wokalnej im. Anny Kościelniak. W programie kolędy, pieśni sakralne i modlitewne arie operowe w wykonaniu kapłanów tworzących zespół Servi Domini Cantores – Śpiewający Słudzy Pańscy i rabczańskich chórów pod dyr. p. Kingi Brandys-Wójciak. Początek już przed Mszą o godz. 1645.
3. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli kapłanów – za możliwość spotkania, wspólnej modlitwy i rozmowy. Bóg zapłać za złożone ofiary. Tradycyjnie, ich część przeznaczamy na potrzeby Archidiecezji. Za wszystkich, z którymi mogliśmy się na kolędzie spotkać odprawimy Mszę św. w niedzielę święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, o godz. 900.
4. W niedzielę za tydzień salkach w godz. 900 – 1400 trwać będzie akcja zbiórki krwi. Przypominamy o konieczności posiadania ze sobą dokumentu tożsamości.
5. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.
KALENDARZ LITURGICZNY:
wtorek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
piątek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
sobota – święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.
6. Słowa życzeń kierujemy ku solenizantom i jubilatom. Pozdrawiamy Gości, Kuracjuszy i przebywających na feriach.
7. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Aleksandra Murzynowskiego. Polecajmy Go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.

Zobacz Archiwum ogłoszeń

Strona główna | Kontakt Copyright 2012 - 2020 by Strony internetowe - profecjonalneNaturalne zdrowie - sklep